Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Obecnie normą jeśli chodzi o przechowywanie serwerów i sprzętu sieciowego są szafy typu rack. Wynika to głównie z naprawdę dużej praktyczności takiego rozwiązania, co ułatwia znacząco zarządzanie wszelkimi kablami i urządzeniami. Jednak aby wszystko faktycznie działało jak powinno, to tego typu szafa musi być właściwie wybrana. Na naszym rynku dostępnych jest wiele gotowych modeli, w razie potrzeby nie będzie też problemów aby wykonać odpowiedni na indywidualne zamówienie. Z tego też powodu z pewnością powinno się udać znaleźć coś odpowiedniego, lecz na samym początku należy się dobrze zastanowić czego się szuka.

Najważniejsza sprawa to ustalenie, jaki rozmiar ma mieć kupowana szafa stojąca rack. Tu najprostszą opcją będzie zmierzenie wysokości wszystkich urządzeń mających się znaleźć w środku, i dołożenie mniej więcej 30 procent zapasu. To sprawdzi się jednak w przypadku, gdy nie planuje się już żadnej rozbudowy. Jeżeli w szafie mają się w przyszłości pojawić dodatkowe komputery czy routery, to od razu najlepiej uwzględnić odpowiedni zapas, niż później musieć wymieniać wszystko. Sporo osób podczas wyboru sugeruje się jedynie wysokością, nie zwracając swojej uwagi na całkowitą głębokość, a ta jest też ważna. Zarówno z przodu jak i z tyłu będą się przecież znajdować przewody, do jakich powinien być w miarę dobry dostęp. Lepsze modele szaf posiadają dwie sekcje, co umożliwia dostęp z tyłu bez potrzeby wyciągania urządzeń.

Następną ważną rzeczą, na jaką pasuje zwrócić uwagę, są wszelkie akcesoria i wyposażenie. Wytwórcy dają tu dużo różnych możliwości, dzięki czemu można dopasować taką szafę dokładnie do tego, co się potrzebuje. Zamki na pewno się przydadzą w sytuacji, gdy do szafy miałyby dostęp jakieś osoby niepowołane, co zapewni odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Jeżeli taka szafa postawiona zostanie w pomieszczeniu, w którym występują różne zanieczyszczenia, to pomyśleć można o wyższej klasie szczelności. Przy pracy ze sprzętem mogą się też przydać zdejmowane panele boczne, dzięki jakim nie będzie trzeba wszystkiego wyciągać.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY