Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jeżeli jakaś firma będzie potrzebowała pozyskać środki na rozwój, to ma całkiem sporo różnych możliwości. Zawsze skorzystać na przykład może z komercyjnych pożyczek i kredytów, lecz w ich przypadku trzeba się liczyć z dość wysokim kosztem. Można też pomyśleć o innym rozwiązaniu, które od wielu lat cieszy się dużą popularnością, jakim jak kredyt unijny dla firm. Unia dysponuje ogromnymi funduszami, które są przeznaczane na rozwój rynków lokalnych i wspieranie przedsiębiorczości. Spora część takich środków to dotacje bezzwrotne, przy ich pomocy w ostatnich latach wykonano naprawdę dużo najróżniejszych inwestycji. Lecz pewna pula przeznaczona też jest na kredyty, jakie się przyznaje na znacznie korzystniejszych zasadach niż komercyjne. Z tego też powodu cieszą się one dużą popularnością wśród właścicieli firm, pomimo że do ich uzyskania spełnić trzeba szereg warunków. Przede wszystkim przedsiębiorcy mogą liczyć na dużo bardziej korzystne oprocentowanie, niż przy komercyjnych produktach. Jeszcze niedawno niektóre z pożyczek w ogóle go nie miały, podobnie jak prowizji za udzielenie, i trzeba było oddać wyłącznie sam kapitał. Obecnie trzeba się liczyć z kilkuprocentowymi odsetkami, lecz to jest i tak dużo mniej niż w banku.

Taka pożyczka unijna udzielana jest przez bank BGK, współpracujący z różnymi bankami i instytucjami finansowymi, i w praktyce to one pośredniczą we wszystkim. Z oferty kredytów skorzystać może dość szerokie grono beneficjentów, zaczynając od średnich i małych firm, poprzez jednostki samorządu terytorialnego i spółdzielnie, a kończąc na osobach bezrobotnych które planują założenie działalności. Bardzo różne może być także wykorzystanie takich kredytów i pożyczek. Pewna ich część oferowana jest na uruchomienie firmy, zwłaszcza dla osób bezrobotnych. Pożyczki rozwojowe można przeznaczyć na rozbudowę swojej firmy czy kupno urządzeń i maszyn, wnioskować też można o pożyczkę obrotową, z jakiej można będzie finansować bieżącą działalność.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY