Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ten, kto miał okazję ciąć styropian za pomocą noża, bardzo dobrze wie jakie to było niewygodne i uciążliwe. Przy jednorazowej sytuacji w jakiś sposób sobie można dać radę, lecz jeśli trzeba by było to codziennie robić, to na pewno taka praca stałaby się mocno uciążliwa. Z tego też powodu firmy używające na co dzień styropianu zdecydowanie powinny pomyśleć o tym, żeby pojawiła się u nich jakaś profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Takie urządzenie w praktyce jest bardzo przydatne w takich pracach, znacznie ją przyspieszając, lecz również zapewniając większą dokładność.

Zasada działania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jedną z jej podstawowych części jest drut oporowy, przez jaki puszczony jest prąd pochodzący z odpowiedniego zalicza. Przepływający prąd powoduje nagrzewanie drutu, a to pozwala z kolei na skuteczne cięcie styropianu. Nie powstają przy takiej operacji żadne zbędne zanieczyszczenia czy odpadki, a krawędź cięcia praktycznie nie ma żadnych strzępień. Dzięki odpowiedniej szerokości roboczej najczęściej można docinać każdy standardowy arkusz, w tym także po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tą metodą cechuje się dużą dokładnością, bo krawędź cięcia robiona jest za pomocą sztywnego, prostego drutu, więc nie ma obaw o to, że nagle coś ucieknie. Czasami pojawia się też konieczność zmniejszenia grubości płyty styropianowej, w celu dopasowania jej do konkretnego miejsca. W takim przypadku gilotyna do cięcia styropianu również sobie powinna poradzić, bowiem wystarczy ustawić drut na odpowiedniej wysokości, dobrze go przymocować i za kilka minut wszystko będzie zrobione.

Sprawdzone modele gilotyn do cięcia powinny posiadać jedną jeszcze przydatną funkcję. Przy wykończeniach ociepleń budynków często dołożyć trzeba niewielkie, nietypowe elementy, aby wszystko do siebie spasowało. Jeżeli oporowy drut przymocowany zostanie w pionie, to wówczas można wycinać za jego pomocą nawet bardziej skomplikowane kształty. Dzięki temu w takich sytuacjach również odpadnie potrzeba niezbyt wygodnego cięcia za pomocą noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY