Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ocieplone w odpowiedni sposób budynki, ze szczelnymi oknami, będą potrzebować znacznie mniej energii do ogrzania. Nie tylko ma to ogromny wpływ na płacone przez właściciela rachunki, ale też i na tematy wiążące się z ochroną środowiska. Przy budynkach o słabej izolacji wydać będzie trzeba nawet kilka razy więcej na gaz, prąd czy węgiel, co w skali całego kraju jest powodem ogromnych kosztów. z tego też powodu coraz większy nacisk się kładzie na te sprawy, zarówno jeżeli chodzi o stawianie nowych budynków zgodnie z odpowiednimi normami jak również modyfikacje istniejących.

Od pewnego funkcjonuje również dedykowany dokument który poświadcza energetyczne parametry, znany także jako Świadectwo energetyczne Bielsko Biała. W oparciu o przeprowadzony audyt wyznacza zapotrzebowanie obiektu na energię konieczną między innymi do ogrzewania czy chłodzenia, lecz również oświetlenia i przygotowania ciepłej wody.

Zakres wymagalności tego typu świadectw zmienia się co jakiś czas, aktualnie są one obowiązkowe przy wynajmie czy sprzedaży nieruchomości. Posiadanie takiego dokumentu pozwoli przyszłym właścicielom czy wynajmującym ustalić, jakie poniosą koszty związane chociażby z ogrzewaniem, ale też zaplanować ewentualne przeróbki. Dostarczenie świadectwa konieczne będzie na przykład przy podpisywaniu aktu notarialnego, a za niedopełnienie tego obowiązku przewidziane zostały kary. Ich wysokość może wynieść nawet pięć tysięcy złotych, dlatego jednak lepiej dopełnić ten obowiązek.

Zwłaszcza że ceny za Świadectwa energetyczne Bielsko Biała są dużo niższe niż wcześniej wspominane kary. Za sprawdzenie niewielkiego mieszkania trzeba będzie zapłacić kilkaset złotych, a kwota dwóch tysięcy bez problemów starczy na duży, wielorodzinny budynek. Takie świadectwa mogą być wystawiane przez osoby posiadające stosowne uprawnienia, a ich ważność wynosi dziesięć lat. Może się to jednak skrócić w przypadku, gdy w obiekcie przeprowadzono jakieś modernizacyjne prace mające wpływ na energetyczną charakterystykę.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY